Menu Zamknij

Plejada: Dorota Goldpoint, projektantka Agaty Dudy i Marcin Cejrowski razem w Mediolanie. Co tam robili?

Dorota Goldpoint podczas Fashion Week w Mediolanie

Marcin Cejrowski, redaktor naczelny serwisu Plejada.pl, odwiedził w Mediolanie projektantkę Agaty Kornhauser-Dudy, Dorotę Goldpoint. Podczas trwającego tam Fashion Weeku wzięli udział w finale konkursu dla młodych projektantów wykorzystujących w swoich pracach naturalne materiały, Remix 2019.

Fashion Week w Mediolanie to prawdziwe święto mody. Jednym z wydarzeń towarzyszących prestiżowemu wydarzeniu, było rozstrzygnięcie konkursu Remix 2019, w którym udział mogą brać młodzi projektanci z całego świata, którzy na warsztat biorą naturalne tkaniny.

– IFF [International Fur Federation, ang. Międzynarodowa Federacja Futer] wspólnie z Vogue Italia od 16 lat organizuje konkurs, w którym młodzi projektanci mogą aplikować i mogą przedstawić początkowo swoje projekty, swoje szkice swoich prac, a potem jury wyłania półfinał i oczywiście finał. To są projektanci, którzy doceniają naturalne materiały – powiedziała Plejadzie Dorota Goldpoint, dyrektor kreatywna Furlabu.

Remix 2019: byliśmy z kamerą na rozstrzygnięciu konkursu w Mediolanie

Furlab, członek Światowej Organizacji Futrzarstwa, przygotowuje polskich projektantów do konkursu Remix 2019. Tradycyjnie jego rozwiązanie miało miejsce podczas Fashion Weeku w Mediolanie.

Na miejscu nie zabrakło kamery Plejady. Za kulisy wydarzenia zajrzał Marcin Cejrowski, redaktor naczelny serwisu Plejada.pl, który nie bał się zadać swoim rozmówcom trudnych i kontrowersyjnych pytań. Co działo się w Mediolanie?

Pełny artykuł dostępy jest na stronie plejada.pl .