Menu Zamknij

Plejada.pl: Agata Duda przekazała swoją suknię na aukcję WOŚP. Padnie rekord?

Agata Duda w sukni Doroty Goldpoint

Agata Duda kolejny raz zaangażowała się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pierwsza dama przekazała na aukcję wieczorową suknię projektu Doroty Goldpoint, w której wystąpiła podczas oficjalnej wizyty w Tokio. Jak się wtedy prezentowała? Co na WOŚP podarował za to Andrzej Duda?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28. w niedzielę, 12 stycznia. Fundacja Jurka Owsiaka tym razem zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej.

WOŚP 2020: Agata Duda przekazała swoją suknie na licytację

Do grona znanych osób, które przekazały coś swojego na auckje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dołączyła też Agata Duda. Pierwsza dama podarowała fundacji Jurka Owsiaka suknię, w której pojawiła się na uroczystościach związanych z intronizacją cesarza Japonii Naruhito w Tokio. Złoto-szarą kreację zaprojektowała jej na tę okazję Dorota Goldpoint.

Pierwsza Dama RP Agata Duda zdecydowała się przekazać suknię projektu Doroty Goldpoint na licytację WOŚP. w której reprezentowała Polskę w Tokio

Nie tylko Agata Duda wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Andrzej Duda również włączył się w akcję. Prezydent RP przekazał na licytację sportową koszulkę, w której wziął udział w marszu Nordic Walking “TAK dla transplantacji”. Sportowa impreza pod prezydenckim patronatem odbyła się w październiku ubiegłego roku w Zakopanem i stanowiła zwieńczenie 14. Kongresu Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.

Agata Duda w Tokio

Do koszulki Andrzej Duda dołączył zdjęcie, na którym wykonuje ćwiczenia rozgrzewkowe przed startem. Fotografię otrzymał od autora, Bartłomieja Jureckiego z “Tygodnika Podhalańskiego”.

Doceniłem dystans do siebie i dlatego z przyjemnością spełniłem prośbę prezydenta, przekazując zdjęcie, tym bardziej że chodziło o szczytny cel

Na razie licytacje fantów przekazanych przez parę prezydencką nie ruszyły. Jedno jest jednak pewne – z pewnością będą cieszyć się dużą popularnością. Choć Agata Duda i Andrzej Duda co roku wspierają inicjatywę Jurka Owsiaka, to najbardziej dotąd pamiętana jest aukcja z 2017 roku, kiedy to pierwsza dama zaskoczyła wszystkich, przekazując na WOŚP swoje słynne zdjęcie, na którym wita się z biskupami w stylu “ministerstwa dziwnych kroków” – na bazie tej fotografii powstała niezliczona ilość memów. Ten zabawny gest został doceniony przez Polaków, bowiem fotografię wylicytowano za aż 200 tysięcy złotych.

Pełny artykuł dostępny na stronie plejada.pl.