Menu Zamknij

Prezydent.pl: Para Prezydencka wsparła WOŚP

Koszulka, w której Prezydent RP wziął udział w marszu Nordic Walking „TAK dla transplantacji” oraz wieczorowa suknia żakardowa Pierwszej Damy to przedmioty, jakie w tym roku Para Prezydencka przekazała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny, 28. finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia. W tym roku zebrane fundusze służyć będą zapewnieniu najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej. Para Prezydencka, przekazała już przedmioty, jakie wkrótce będzie można licytować na aukcjach Orkiestry.

Prezydent Andrzej Duda oddał na licytację koszulkę sportową, w której 19 października 2019 r. wziął udział w marszu Nordic Walking w Zakopanem pod hasłem „TAK dla transplantacji”. Akcja promowała ideę transplantacji w Polsce.
 

Agata Duda w Tokio

Razem z koszulką Andrzeja Duda przekazał na licytację zdjęcie z tej imprezy, jakie tuż przed startem wykonał mu Bartłomiej Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego”.

Agata Kornhauser-Duda podarowała w tym roku suknię wieczorową z żakardu w kolorze złoto-szarym autorstwa atelier „Dorota Goldpoint”. Zainspirowana kulturą Japonii suknia została uszyta na jedną z uroczystości związanych z intronizacją Jego Cesarskiej Mości Cesarza Japonii Naruhito, która odbyła się 22 października 2019. W uroczystościach w Tokio wzięło udział ponad 2 tysiące delegatów z prawie 190 krajów, Polskę reprezentowała właśnie Pierwsza Dama.

Wraz z sukienką licytować będzie można zdjęcie z tego wydarzenia opatrzone dedykacją Agaty Kornhauser-Dudy.

Pełny artykuł dostępny na stronie prezydent.pl.