Menu Zamknij

Pudelek.pl: Agata Duda przekazała na licytację WOŚP żakardową suknię z intronizacji cesarza Japonii!

Agata Duda w sukni Doroty Goldpoint

Pierwsza dama po raz kolejny podarowała na licytację element swojej garderoby. Dobry wybór?

Agata Duda w zasadzie od samego początku prezydentury męża cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. Chociaż pierwszej damie często zarzuca się wycofanie i zbyt małe zaangażowanie polityczne, wciąż może pochwalić się dużą sympatią wśród rodaków. Jednocześnie Agata dokłada wszelkich starań, aby stać się prawdziwą polską ikoną stylu. Dlatego też podczas każdego publicznego wystąpienia prezentuje światu kolejne dopracowane stylizacje.

Zarówno pierwsza dama, jak również jej mąż, od dawna chętnie angażują się w działalność charytatywną. Oprócz podróży dyplomatycznych i oficjalnych spotkań, często biorą udział w rozmaitych przedsięwzięciach, takich jak np. wspólne sprzątanie lasów. Tuż przed niedawnymi Świętami Bożego Narodzenia Agata wsparła natomiast ‘Szlachetną paczkę” i osobiście pomogła wolontariuszom w przygotowaniu paczek dla potrzebujących rodzin.

Już 12 stycznia odbędzie się 28. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku w zbiórkę pieniędzy z inicjatywy Jurka Owsiaka angażuje się wiele gwiazd show biznesu. Od lat WOŚP chętnie wspierają również Andrzej i Agata Dudowie, dlatego również tym razem para prezydencka postanowiła przekazać na licytację należące do nich przedmioty.

Do tej pory prezydent i pierwsza dama najczęściej wystawiali na aukcję kolejne elementy garderoby i również w tym roku pozostali wierni tej tradycji. Miłośnicy Agaty Dudy będą mogli wylicytować żakardową suknię wieczorową, w której ta zaprezentowała się podczas uroczystości intronizacji cesarza Japonii Naruhito. Szara kreacja ze złotymi kwiatowymi zdobieniami to dzieło atelier Doroty Goldpoint, a jej twórcy inspirowali się kulturą japońską.

Jak informuje kancelaria prezydenta, Andrzej Duda na aukcję przekaże natomiast koszulkę, którą miał na sobie podczas marszu “TAK dla transplantacji”. Jej nowy właściciel dodatkowo otrzyma od głowy państwa fotografię z tamtego wydarzenia.

Pełny artykuł dostępny na stronie pudelek.pl.