Jak powstają stylizacje Agaty Dudy? Projektantka zdradziła kulisy. „Oszałamiający efekt”

Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania noworocznego pary prezydenckiej z korpusem dyplomatycznym wystąpiła w sukience, która zwróciła uwagę. Hiszpański dekolt, cekinowa koronka i czarne pióra tworzą „oszałamiający efekt”.

Agata Kornhauser-Duda już w 2019 roku została doceniona za swoje wyczucie stylu. Dziennikarka modowa The Independent przygotowała artykuł Why Poland’s first lady Agata Duda should be added to your must-follow style list (tłum. Dlaczego polska pierwsza dama Agata Duda powinna być dodana do twojej listy inspiracji modowych), w którym szczegółowo przeanalizowała stylizacje żony prezydenta RP. Teraz wzrok mediów przykuła stylizacja wybrana przez Agatę Dudę na spotkanie noworoczne pary prezydenckiej z korpusem dyplomatycznym.

Jak powstają stylizacje Agaty Dudy?

Pierwsza dama miała na sobie czarną suknię maxi projektu Doroty Goldpoint. Projektantka opowiadała w rozmowie z portalem Jastrząb Post, że szycie tej sukni było zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Nie dziwi to, patrząc na to, jak bardzo dopracowane są detale. Koncepcja miała być odpowiednia na oficjalne spotkanie, ale również odzwierciedlać karnawałowe szaleństwo.

Suknia została uszyta z czarnej koronki cekinowej, to stosunkowo nowy rodzaj tkaniny, nie wygląda jak koronka, a nią jest. Część wzoru pokrywają cekiny, ułożone w kształcie medalionów. Geometryczne elementy tkaniny dodają kreacji nowoczesności. Suknia miała hiszpański dekolt, który subtelnie odsłaniał ramiona. Czarne pióra uszyte w autorski sposób dekorowały dekolt. Suknia podkreślała talię i delikatnie rozszerzała się ku dołowi. Rękawy 3/4 dodały lekkości sylwetce. Oszałamiający efekt został osiągnięty poprzez stworzenie doskonałych proporcji klepsydry

– tłumaczyła w rozmowie z Jastrząb Post.

Więcej na stronie kobieta.gazeta.pl