Agata Duda nie zawiodła. Pokazała klasę na kilkunastocentymetrowych szpilkach

Garderoby pierwszych dam zawsze mają wspólny mianownik, którym jest elegancja. Ale to pojęcie szerokie jak świat, które przybiera najróżniejsze odgałęzienia – od nowoczesnej po klasyczną z pierwiastkiem retro, którą wybrała Agata Duda.

Agata Duda pojawiła się w Narodowym Centrum Rehabilitacji w Rydze. Na wizytę u pacjentów z Ukrainy wybrała stonowaną i odpowiednią do okoliczności stylizację. Idealnie dopasowana do figury kreacja genialnie podkreśliła sylwetkę pierwszej damy. Klasycznie, a jednak z modowym sznytem, przemyciła retro wzór i czekoladowy kolor.

Kratka wiecznie żywa

Garnitury to niekończąca się opowieść. Przybierają tyle wariantów, ile pomysłów! W świecie retro czują się jak ryby w wodzie, dlatego kratka na marynarce Agaty Dudy zdecydowanie nie zawiodła. Drobna, łagodna i uniwersalna krateczka – w postaci symetrycznych kwadratów – pięknie prezentowała się w towarzystwie brązowej lamówki, która zaakcentowała klapki i kieszenie. To doskonały pomysł, aby dodać żakietom oraz marynarkom charakteru.

Garnitur nie do pary?

Agata Duda postawiła na zestaw, który różnił się deseniem. Kraciasta góra z akcentami czekoladowych odcieni korespondowała z brązowym dołem. Dzięki temu wzrok przykuwa przede wszystkim marynarka, a brązowe spodnie oraz top stanowią jednolitą i gładką bazę stylizacji.

To świetna alternatywa dla bliźniaczych zestawów, która wprowadza więcej różnorodności. Wystarczy trzymać się tej samej kolorystyki, aby marynarka i garniturowe spodnie „grały do tej samej bramki”, a tym samym różniły się printem lub fakturą.

Agata Duda w kilkunastocentymetrowych szpilkach

Wrażenie robią także buty Agaty Dudy. Smukła i kilkunastocentymetrowa szpilka dodała całości temperamentu. Botki z długim nosem w szpic wzmocniły efekt wydłużonych nóg. Umiejętnie „zlały się” z nogawką spodni, tworząc harmonijną i przyjemną dla oka kompozycję.

Skórzane botki w ciemnym kolorze, które kurczowo trzymają się stopy, a przy tym przylegają do łydki – stanowią nie tylko modny fason. To uniwersalne rozwiązanie, które świetnie wygląda zarówno w towarzystwie spodni, jak i sukienek. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych botków bądź kozaków, weź pod uwagę model podobny do butów Agaty Dudy, który pasuje do wszystkiego.

 

Więcej na stronie kobieta.wp.pl