Dorota Goldpoint wśród Sponsorów Dubai World Cup Style Stakes 2023

Dubai World Cup to najważniejsze wydarzenie świata wyścigów konnych. Gromadzi pasjonatów koni, ludzi biznesu, kultury i sztuki z całego świata, w tym Rodziny Królewskie Półwyspu Arabskiego.

Tegoroczny półfinał uświetnił pokaz najnowszej kolekcji polskiej projektantki Doroty Goldpoint. Kolekcja „Open Mind” to suknie koktajlowe w pięknej pastelowej odsłonie. Dominują w niej błękity, brzoskwinie, pistacje i żółcie. Niektóre kreacje są idealną propozycją na prestiżowe wyścigi konne, które tym razem stanowiły dla projektantki pretekst do uzupełnienia kolekcji o obowiązkowe na tę okazję nakrycia głowy. Inspiracją dla kolekcji fascynatorów stał się kobiecy gorset, który – zaprezentowany w bardzo futurystycznej formie – zadziwił gości pokazu.

Mistrzostwom Dubai World Cup 2023 towarzyszą wyjątkowe wydarzenia towarzyskie, artystyczne i modowe. 25 marca miał miejsce nie tylko finałowy wyścig, na który wszyscy czekali, ale również międzynarodowy konkurs modowy – Style Stakes.

To prawdziwe święto mody, moment podsumowania i celebracji udziału fashionistów i influencerów w Dubai World Cup. Zwieńczenie mariażu świata sportu, elitarnej platformy networkingowej i świata wyrafinowanej elegancji i stylu.

W ramach Style Stakes odbyły się konkursy w pięciu kategoriach: Najlepiej Ubrana Kobieta, Najlepiej Ubrany Mężczyzna, Najlepiej Ubrana Para, Wyjątkowy Kapelusz i Najlepszy Strój Narodowy. W znakomitym gronie sponsorów konkursu znalazła się również Dorota Goldpoint.

Podczas dubajskiego finału, polska projektantka była również obecna ze swoją marką, którą zaprezentowała w niezwykle oryginalnej formie, nawiązującej do polskiej tradycji, kultury i sztuki. Specjalnie na ten dzień Dorota Goldpoint dzięki współpracy z Debiutantkami (program edukacyjno-charytatywny, którego celem jest rozwój społecznej, historycznej i estetycznej wrażliwości młodych kobiet), sprowadziła z Polski autentyczne polskie stroje szlacheckie wykonane przez Monikę Moskwę – Kostiumolog z Wyższej Szkoły Artystycznej. Stroje zostały zaprezentowane na modelkach. Projektantka dodała całości szczyptę polskiego ducha poprzez scenografię z zabytkowego Zamku w Krasiczynie. Każdy z gości mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie zasiadającej na królewskim tronie polskiej Królowej i nawet na drugim końcu świata poczuć magię Rzeczpospolitej Szlacheckiej.

Dorota Goldpoint ugościła uczestników wydarzenia polskimi słodkościami i podarowała im cząstkę historii uwiecznioną w przepięknych fotoalbumach prezentujących Zamek w Krasiczynie i Baranowie Sandomierskim, przygotowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu oraz w filmach ukazujących polskie budowle szlacheckie i dziedzictwo narodowe, udostępnionych przez Polską Fundację Narodową. Projektantka pokazała polską gościnność, serce i duszę.

Misją Doroty Goldpoint jest otwieranie oczu świata na polską tradycję i kulturę, dlatego z radością zabrała gości Dubai World Cup w niezwykłą podróż w czasie do dawnej Polski.

Udział w tym niezwykłym wydarzeniu był możliwy dzięki wsparciu ze strony naszego Partnera – Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. i Darczyńcy – Polskiej Fundacji Narodowej.