Agata Duda w zjawiskowej sukni przyćmiła pierwszą damę Litwy. Wiemy, kto zaprojektował kreację. To znana projektantka

Agata Duda udała się wraz z mężem Andrzejem Dudą na Litwę. Para prezydencka wybrała się do Wilna, by wziąć udział w uroczystych obchodach Święta Narodowego Litwy oraz spotkać się z przedstawicielami społeczności polskiej. W czasie uroczystego obiadu polska pierwsza dama olśniła w zjawiskowej sukni wieczorowej. Wiemy, kto zaprojektował piękną kreację.

Agata Duda w zjawiskowej sukni. Zadała szyku. Patrzyli tylko na nią.

Para prezydencka w środę wybrała się z wizytą na Litwę. Andrzej Duda i Agata Duda zostali uroczyście powitani przez pierwszą parę Litwy, prezydenta Gitanasa Nausėdę i jego małżonkę Dianę Nausėdienė. Wieczorem zaś został wydany uroczysty obiad, czyli wystawne przyjęcie wydane na cześć polskiej pary prezydenckiej. W sieci pojawiły się zdjęcia z uroczystości, widać na nich Agatę Dudę w przepięknej sukni! Polska pierwsza dama zadała szyku i przyćmiła litewską koleżankę. Żona Andrzeja Dudy pojawiła się na obiedzie w długiej, jasnej sukni, bogato zdobionej wyszywaniami. Jak udało nam się ustalić, za projekt sukni odpowiedzialna była znana polska projektantka Dorota Goldpoint.

To nie wszystko, bo jak się okazało pozostałe stroje, w których Agata Duda do tej pory wystąpiła w czasie wizyty na Litwie, czyli elegancka sukienka w kolorze fuksji oraz pudrowy kostium, także zostały zaprojektowane przez Goldpoint.

Wizyta polskiej pary prezydenckiej na Litwie

W czwartek polski Duda m.in. spotka się z Przewodniczącą litewskiego Sejmu Viktorią Czmilyte–Nielsen oraz z Premier Litwy Ingridą Szimonyte. W południe para prezydencka weźmie udział w uroczystych obchodach litewskiego święta narodowego, czyli rocznicy koronacji króla Mendoga, pierwszego króla litewskiego, którego na Litwie uznaje się za twórcę państwa. Dalszy plan dnia polskiej pary to wizyta u przedstawicieli społeczności polskiej w Jaszunach, gdzie zostaną wręczone odznaczenia państwowe.

Więcej na stronie se.pl