Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda podczas koronacji Karola III. Ich ubiór to strzał w dziesiątkę

Koronacja Karola III to wydarzenie na skalę światową. Pojawili się na niej najznamienitsi goście, gwiazdy, celebryci, a także głowy państw. Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć Andrzeja Dudy wraz z małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą.

Okazuje się, że para prezydencka wybrała na tę okazję stroje, które są na językach wszystkich! Znana specjalistka skomentowała ubiór Andrzeja i Agaty Dudy. Czy udało im się zachować klasę?

Na jakie stroje postawili Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda podczas koronacji Karola III?

Prezydent Andrzej Duda i Agata Duda pojawili się na koronacji króla Karola III. Wzięli udział w nabożeństwie, które odbyło się w opactwie Westminster. Dziś oczy całego świata są zwrócone właśnie na serce Londynu. Jakie stroje na tę okazję wybrała para prezydencka?

Nienaganna aparycja to bardzo ważna część wizerunku, który buduje Andrzej Duda wraz z małżonką. Obydwoje wybrali bardzo eleganckie, klasyczne stroje. Prezydent Polski zaprezentował się w czarnym, dobrze skrojonym garniturze. Agata Duda postawiła na szykowny komplet w odcieniu écru, do którego założyła płaszcz w tym samym kolorze. Ubiór dopełnił kapelusz z okazałym kwiatem.

Dr Irena Kamińska-Radomska oceniła stylizację Agaty Dudy

Para prezydencka godnie zaprezentowała się na uroczystości, jaką była koronacja Karola III. Jak jednak skomentowała ich ubiór ekspertka od savoir-vivre? Dr Irena Kamińska-Radomska wyznała w rozmowie z Plejadą, co sądzi o stylizacjach Agaty i Andrzeja Dudy.

Jeśli chodzi o Pierwszą Damę, ekspertka nie miała żadnych wątpliwości:

– Agata Duda wygląda elegancko. Ubranie jest zgodne z zasadami. Żadnego negatywnego słowa nie mogę powiedzieć na tę stylizację. Pięknym dopełnieniem kreacji jest kapelusik oraz ten delikatny płaszcz. Naprawdę świetna stylizacja – stwierdziła Dr Irena Kamińska-Radomska.

Stylistka oceniła fantazyjne, przyciągające wzrok nakrycie głowy Agaty Dudy. Okazuje się, że niegdyś kapelusz był nieodłącznym elementem formalnych stylizacji.

– Kapelusz lub fascynator jest właściwym dodatkiem na takie wydarzenia. Akurat w tym przypadku na zaproszeniach goście mieli informacje, że nie trzeba ich wkładać, jednak sama ranga wydarzenia wymaga tego bardziej formalnego stroju, a kapelusz jest dopełnieniem stroju dziennego o charakterze formalnym – wyjaśniła ekspertka.

Więcej na stronie rozrywka.lelum.pl