200 tys. zł za prezydencką koszulkę

Dwieście tysięcy złotych – taką cenę uzyskała na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sportowa koszulka, w której Prezydent Andrzej Duda wziął udział w marszu Nordic Walking w Zakopanem pod hasłem „TAK dla transplantacji” w październiku 2019 r.  Razem z t-shirtem do zwycięzcy licytacji trafi zdjęcie, które tuż przed startem marszu wykonał Bartłomiej Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego”.

W tym roku Agata Kornhauser-Duda przekazała na licytację wieczorową suknię z żakardu w kolorze złoto-szarym autorstwa atelier „Dorota Goldpoint”. To w niej Pierwsza Dama reprezentowała Polskę na uroczystościach związanych z intronizacją Jego Cesarskiej Mości Cesarza Japonii Naruhito w październiku 2019 r. Kreację wylicytowano za 4950 zł.

W sumie dzięki przedmiotom podarowanym w tym roku przez Parę Prezydencką fundusze WOŚP zwiększyły się o 204 950 zł. Cel tegorocznej zbiórki to zapewnienie najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Przypomnijmy, że podczas 25. finału WOŚP taką samą sumę (200 tysięcy złotych) zapłacił na aukcji właściciel prywatnej firmy z Solca Kujawskiego za słynne zdjęcie Pierwszej Damy, witającej się z hierarchami kościelnymi. Fotografię wykonał Jacek Łabędzki podczas Światowych Dni Młodzieży.

Pełny artykuł dostępny na stronie patriot24.net