Ekspertka o ubiorze Agaty Dudy podczas prezydenckiej wizyty w Kenii

 

Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udał się na oficjalną wizytę Kenii, Tanzanii i Rwandy. W poniedziałek 5 lutego prezydent RP zawitał do stolicy Kenii Nairobi, gdzie m.in. spotkał się z kenijskim prezydentem Williamem Ruto i tamtejszą pierwszą damą Rachel Ruto.

Polska pierwsza dama na spotkaniu powitalnym u pary prezydenckiej Kenii zaprezentowała się w eleganckim komplecie w kolorze złamanej bieli. Oryginalny zestaw z rozszerzanymi rękawami przyciągał uwagę. Taka kreacja to idealny wybór czy może modowa wpadka? Zapytaliśmy o zdanie ekspertkę, stylistkę Ewę Rubasińską-Ianiro.

 

– Agata Duda i tym razem nie zawiodła jako fanka najnowszych trendów, ponieważ w tym sezonie ta złamana biel króluje we wszystkich kolekcjach. Widać, że i pierwsza dama Kenii śledzi nowinki modowe, bo wybrała podobny kolor. Obie są ubrane w takim samym stylu, w którym ostatnio wszystkie modelki chodzą na oficjalne wyjścia. To tzw. służbowy dress code, ale z nutą eterycznej kobiecości. Szerokie rękawy i kokardka u polskiej pierwszej damy, mocna, widoczna biżuteria u kenijskiej prezydentowej – mówi „Faktowi” Ewa Rubasińska-Ianiro.

Agata Kornhauser-Duda wybrała styl „wyrafinowanej urzędniczki”?

– Styl na „wyrafinowaną urzędniczkę” jest dobry pod tym względem, że możemy wybierać pomiędzy wieloma fasonami, które są odpowiednie do sylwetki. Agata Duda, która ma bardzo proporcjonalną figurę, podkreśliła swoim strojem wszystkie jej atuty – zachwala stylistka i zaznacza, że również kwestii wyboru dodatków nasza prezydentowa spisała się na medal.

Źródło: Fakt | Zdjęcia: Grzegorz Jakubowski / KPRP / Materiał prasowy