Para prezydencka na koronacji. Ekspertka od etykiety komentuje stylizację pierwszej damy

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Dudą bierze udział w koronacji króla Karola III. Na tę okazję para prezydencka wybrała znakomite stroje. Agata Duda zachwyciła fantazyjnym kapeluszem. W rozmowie z Plejadą ekspertka od savoir-vivre dr Irena Kamińska-Radomska oceniła stroje pary prezydenckiej. Czy są zgodne z etykietą?

Prezydent Andrzej Duda i Agata Duda wzięli udział w nabożeństwie koronacyjnym króla Karola III w opactwie Westminster. Na tę okazję para prezydencka wybrała niezwykle eleganckie stroje. Prezydent postawił na dobrze skrojony czarny garnitur. Z kolei Agata Duda pojawiła się w kremowym komplecie, do którego dobrała płaszcz w tym samym kolorze i kapelusz z okazałym kwiatem. Poprosiliśmy o ocenę stylizacji ekspertkę od savoir-vivre dr Irenę Kamińską-Radomską. W rozmowie z nami wyjawiła, co sądzi o przyciągającym uwagę kapeluszu.

Ekspertka od savoir-vivre ocenia stylizację Agaty Dudy

Dr Irena Kamińska-Radomska nie ma wątpliwości. Strój pierwszej damy zachwyca! — Ten strój jest adekwatny do wydarzenia — mówi.

Agata Duda wygląda elegancko. Ubranie jest zgodne z zasadami. Żadnego negatywnego słowa nie mogę powiedzieć na tę stylizację. Pięknym dopełnieniem kreacji jest kapelusik oraz ten delikatny płaszcz. Naprawdę świetna stylizacja. – dodaje ekspertka.

Agata Duda zazwyczaj stawia na mocniejsze kolory. Ekspertka od etykiety twierdzi, że bardziej wyraziste kolory ubrań w tym przypadku nie byłyby dobrym wyborem.

Mogła też wybrać inny, mocniejszy kolor ubrań, ale uważam, że na tę okazję nie ma co wybijać się na pierwszy plan. Kolor écru był dobrym wyborem. Długość sukienki i płaszcza także jest zgodna z zasadami.

Na koronacji wiele kobiet do strojów dobierało nakrycia głowy lub fascynatory. Dr Irena Kamińska-Radomska tłumaczy, że ten dodatek jest fantastycznym elementem formalnego stroju.

Kapelusz lub fascynator jest właściwym dodatkiem na takie wydarzenia. Akurat w tym przypadku na zaproszeniach goście mieli informacje, że nie trzeba ich wkładać, jednak sama ranga wydarzenia wymaga tego bardziej formalnego stroju, a kapelusz jest dopełnieniem stroju dziennego o charakterze formalnym.

Więcej na stronie plejada.pl