Dorota Goldpoint ocenia styl Agaty Dudy: To nie nuda, to elegancja

Fotografia: David MAREUIL / AFP

Kto by pomyślał, że kreacje Agaty Kornhauser-Dudy (48 l.) staną się obiektem publicznej przepychanki modowych ekspertów. Specjaliści spierają się, czy polska pierwsza dama ubiera się elegancko, czy jednak nieciekawie i po prostu nudno…W obronie żony prezydenta stanęła znana projektantka Dorota Goldpoint.

Dorota Goldpoint od trzech lat tworzy kreacje dla Agaty Kornhauser-Dudy. W czasie trwania współpracy, projektantka stworzyła wiele strojów specjalnie z myślą o naszej pierwszej damie. Zdaniem Goldpoint żona prezydenta wygląda zawsze elegancko i przede wszystkim stosownie do okazji.

Nasza pierwsza dama ubiera się bardzo elegancko. Jest spójna w swoich wyborach. Ma zawsze podkreśloną talię, wybiera wąskie, ołówkowe spódnice za kolano albo sukienki do połowy łydki w kształcie litery A – mówi Faktowi Goldpoint. – Agata Duda ubiera się stosownie do okazji, co jest niezwykle ważne, ponieważ obowiązuje ją protokół dyplomatyczny, więc uważam, że świetnie spełnia jego wymogi – podkreśla projektantka.

Goldpoint: Agata Duda jest elegancką kobietą

Styl dyplomatyczny nigdy nie był stylem hipisowskim, boho czy awangardowym. Jeśli ktoś ocenia go jako nudny, to prawdopodobnie nie zna się na protokole dyplomatycznym – tłumaczy projektantka. – Osoby, które zajmują się szeroko rozumianą modą – high fashion – rzeczywiście, mogą styl pierwszej damy postrzegać jako spokojny, rozważny, a nawet konserwatywny. Ale funkcja pani Agaty właśnie takiego stylu wymaga. Uważam, że to jest adekwatne – mówi nam Goldpoint.

Współpracuję z Panią Agatą od 3 lat i wiem, że ubiera ją wielu polskich projektantów. To co dla mnie jest cenne, to że pani prezydentowa wielokrotnie podkreślała, że ważne jest dla niej noszenie polskich marek, bo w ten sposób promuje naszych twórców.

Pełny artykuł dostępny na stronie fakt.pl.