Obchody 90-lecia istnienia Juraty jako kurortu

Jacek Kurnikowski / AKPA

Jurata należy do najsłynniejszych morskich kurortów w Polsce i w tym roku obchodzi 90-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji 24.07.2021 na Molo w Juracie odbyło się niezwykłe wydarzenie zorganizowane przez Burmistrza Miasta Jastarni Pana Tyberiusza Narkowicza, Dorotę Goldpoint oraz Fundację “Serce nie ma zmarszczek”.

Z okazji obchodów 90-lecia istnienia Juraty jako kurortu, na jeden wieczór Molo w Juracie zamieniło się w wybieg dla modelek, po którym dumnie kroczyły, prezentując kolekcję Doroty Goldpoiny: Grażyna Szapołowska – ambasadorka projektu “The Inner Power”, a także inne gwiazdy oraz klientki zaprzyjaźnione z Dorotą Goldpoint. Podziwiać mogliśmy m.in.: Katarzynę Jungowską, Karolinę Matej, Beatę Tadlę, Paulinę Koziejowską, Jolantę Borowiec, Annę Iberszer.

Malownicza sceneria, delikatnie wiejąca morska bryza oraz akompaniament Sonic Quintet sprawiły, że pokaz mody “Kolory lata” był niezwykle magiczny.
Podczas pierwszej części pokazu, podziwiać mogliśmy najnowszą kolekcję plażową Doroty Goldpoint: kostiumy kąpielowe, sukienki plażowe, tuniki i spódnice wykonane z jedwabno-bawełnianego batystu w unikatowy, autorski print “złote skarby morza”.

Następnie modelki zaprezentowały codzienne, wakacyjne ubrania, które nosimy po plaży: dresy, kombinezony, sukienki, aby po upojnym słonecznym dniu i odpoczynku udać się na wytworną kolację przy świecach w jedwabnym sukienkach w soczystych kolorach pomarańczy, turkusu, żółci, czerwieni i maliny.

Centralnym wydarzeniem obchodów 90-lecia istnienia Juraty był uroczysty koncert gwiazd –  recital Tomasza Stockinger, który zabrał wszystkich w artystyczną podróż do początków istnienia Juraty piosenkami z lat 20-tych i 30-tych oraz koncert Ireny Santor, która wzruszyła zgromadzonych gości piosenką “Już nie ma dzikich plaż”, bowiem to dzięki tej piosence Jurata została rozsławiona i zdobyła tak ogromną popularność. Podczas występu Tomasza Stockingera, w mistrzowski sposób, tanga zatańczyli Anna Iberszer wraz z partnerem tanecznym Piotrem Woźniakiem.

Irena Santor to niekwestionowana Pierwsza Dama polskiej piosenki. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej ponadczasową Artystkę wielkiego formatu. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku, a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą wywołując całą masę wspaniałych emocji. 

Dorota Goldpoint:
 “Jestem dumna i ogromnie wdzięczna Irenie, że mimo zakończonej kariery, zgodziła się wystąpić podczas tych obchodów. To dla mnie ogromny zaszczyt mieć wśród przyjaciół tak wspaniałą artystkę”.

Wydarzeniu towarzy wystawa wielkoformatowych zdjęć Marleny Bielinskiej do projektu Doroty Goldpoint “The Inner Power”. Zdjęcia przedstawiają ambasadorki projektu: Irenę Santor – honorowa ambasadorka, Grażynę Szapołowską, Katarzynę Grocholę, Agatę Młynarską, Annę Korcz, Alicję Węgorzewską-Whiskerd, Joannę Kurowską, Katarzynę Żak i Jolantę Fraszyńską.

Wystawę będzie można oglądać w okresie lipiec – sierpień 2021 na Molo w Juracie.

Sponsor Główny Wydarzenia – Bank Gospodarstwa Krajowego.

Artykuł dostępny na stronie gala.pl