Polka ubiera arabską rodzinę królewską! Zdradziła, jakie ma ograniczenia przy tworzeniu kreacji dla żony szejka [WIDEO]

Dorota Goldpoint o przygotowywaniu kreacji dla arabskiej rodziny królewskiej. Jak się poznali? Od kiedy ubiera żonę szejka? Zdradziła nam szczegóły współpracy.

Polscy projektanci coraz częściej doceniani są za granicą. Do tego grona zalicza się Dorota Goldpoint, która od dawna cieszy się uznaniem wśród klientów z innych państw. Ma 53 lata, a wśród fanek jej kreacji nie brakuje gwiazd, z którymi prywatnie się przyjaźni. Wśród nich są m.in. Katarzyna ŻakJoanna Kurowska czy Anna Iberszer.

Goldpoint wielokrotnie przygotowywała stylizacje dla Pierwszej Damy RP Agaty Dudy. Ma także na swoim koncie współpracę z emiracką rodziną królewską, w której ręce trafił m.in. jej najnowszy zapach Aurum.

Dorota Goldpoint o ubieraniu emirackiej rodziny królewskiej

Polka od dawna prowadzi butik w Dubaju. Jej kolekcje zyskały uznanie najważniejszego klanu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, o czym opowiedziała reporterce Jastrząb Post. Zdradziła, jak tamtejsza rodzina królewska nawiązała z nią kontakt:

Prowadząc biznes, czy kreując coś, jest jeszcze potrzebne trochę szczęścia. I ja myślę, że ja to szczęście mam, że spotykam na swojej drodze ludzi, którzy po prostu pomagają mi, kontaktują mnie. Jedna z osób, która zobaczyła mnie w Dubaju, bo miałam już tam siedem pokazów, skontaktowała mnie z rodziną królewską – z szejkiem, jego żoną, która bardzo się zainteresowała moimi projektami. Spotkałyśmy się, ona wybrała sobie jeden kostium, strój na wesele i od tej pory jesteśmy razem. Ubieram ją, ubieram jej rodzinę, koleżanki, znajomych. Na tym rynku jest tak, że jeżeli oni zaufają osobie i zobaczą, że to, co pokazuje jest oryginalne, to jest to taka miłość trwała.

Jak wygląda proces przygotowywania kreacji dla członków królewskiego rodu?

Tutaj są ograniczenia. Jak wiemy, te osoby publiczne, szczególnie z rodziny królewskiej, raczej nie pokazują się na komercyjnych imprezach, więc mimo że żona szejka była na moim ostatnim pokazie, to nie mogłam umieszczać jej na żadnych mediach społecznościowych, bo jednak są pewne wymogi takiego protokołu. Natomiast w tej chwili Dubaj zaczął się trochę otwierać i kobiety zaczęły otwierać się na bardziej odkryte suknie.

Dorota opowiedziała, jak wyglądają wesela w arabskim państwie:

Jak wiemy, tam wesela odbywają się w taki sposób, że kobiety bawią się w osobnej sali, mężczyźni w osobnej, w związku z tym pan młody wchodzi o północy ze swoim bratem, ojcem, jest wspólne zdjęcie z panną młodą i wtedy te kobiety przykrywają się abajami, następnie pan młody zabiera pannę młodą, a goście dalej się bawią. Oczywiście jak tylko pan młody wychodzi, to panie zdejmują abaje i mają wspaniałe suknie. Bardzo lubią suknie gorsetowe. Są dwie linie – jedna to właśnie gorsetowa, bardzo blisko ciała, a druga taka w stylu księżniczki. One bardzo lubią klasykę, chociaż coraz chętniej wprowadzają jakieś awangardowe ubrania. Bardzo pokochały moje kolorowe abaje, właściwie nie nazywam ich do końca abajami, bardziej są to takie płaszcze na suknie, ale bardzo je polubiły.

Więcej na stronie jastrzabpost.pl