Akcja zostań w domu

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się. Rząd zwrócił się do obywateli z prośbą o pozostanie w domach. Gwiazdy show-biznesu przyłączają się do apelu i zachęcają fanów do niewychodzenia na miasto, a to wszystko w ramach akcji #zostajęwdomu”. “Nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, przyjdzie na to czas” – apeluje Robert Lewandowski. Które gwiazdy zdecydowały się pozostać w domach?

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Do tej pory udokumentowano ponad 50 przypadków osób zakażonych na terenie całego kraju, między innymi w Warszawie, Zielonej Górze, Szczecinie, Krakowie i Wrocławiu. Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce zwiększa się.Aktualny stan znajdziecie tutaj.

11 marca rząd ogłosił zamknięcie placówek oświatowych, w tym szkół i uczelni wyższych. Wiele osób publicznych skomentowało sytuację, zachęcając do słuchania zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz pozostania w domu w okresie kwarantanny.

Gwiazdy apelują o pozostanie w domu na czas kwarantanny koronawirusowej

Wśród gwiazd komentujących pandemię koronawirusa znalazła się Doda. Piosenkarka zauważyła, że choć zamknięto teatry i kina, to wciąż otwarte są inne miejsca z dużymi skupiskami ludzi.

My, artyści, nie możemy grać koncertów, ale wszystkie kluby nadal działają… Wszystkie dyskoteki w Warszawie, do których przychodzi więcej niż 300 osób, przewija się czasem ponad 500 w jeden wieczór… Bawią się tam ludzie zza granicy. Normalnie wszystkie kluby działają. Jak to jest możliwe? Przecież to się mija z celem. Niech ktoś zamknie wszystko na te dwa tygodnie. I chyba zwłaszcza kluby powinny być zamknięte, gdzie wszyscy tańczą blisko siebie, plują sobie do drinków, drą te buzie w trakcie głośnej muzyki, więc wszystkie kropelki migrują w rytm pulsacyjny… Chyba łatwiej się zarazić niż w kinie, gdzie sala jest zazwyczaj do połowy pełna

Julia Wieniawa w relacji na Instagramie podzieliła się z fanami informacją, że dostała zaproszenie na imprezę w klubie, z którego zrezygnowała z powodu kwarantanny. Zaapelowała też o pozostanie w domu.

Właśnie dostałam zaproszenie na piątkową imprezę, gdzie – cytuję – będzie darmowe jedzenie, darmowy alkohol i coś tam coś tam, impreza do rana… Nie po to zostają zamknięte teatry, kina i wszystkie imprezy masowe, żebyśmy teraz świetnie się bawili, nie chodzili do szkoły i imprezowali w klubach, gdzie w sposób najprostszy możemy zarazić się wirusem… Przeraża mnie myśl, że tak wielu moich znajomych czy ludzi wokół tak bardzo bagatelizuje ten problem i śmieją się z tych, którzy o tym mówią. Nie chcę też, byśmy panikowali i błagam was: nie róbcie zakupów na kilogramy, bo to nie ma sensu… Zwracajmy uwagę na to, co działa się dookoła, dbajmy o higienę osobistą, pijmy dużo ciepłej wody, wspomagajmy się różnymi suplementami, witaminami C itd.

O słuchanie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i lekarzy apeluje również Marcin Cejrowski, redaktor naczelny Plejada.pl, który z serwisem Noizz.pl zachęcają do niewychodzenia na miasto w okresie kwarantanny. Dołączyć do akcji można, dodając w mediach społecznościowych hasztag: #zostajęwDomu. Które gwiazdy zdecydowały się na pozostanie w swoich mieszkaniach?

 

“Unikajmy dużych skupisk ludzi, pracujmy odpowiedzialnie” – napisała projektantka.

Pełny artykuł dostępny na stronie plejada.pl