Tłum gwiazd na pokazie stylistki Agaty Dudy

Fotografia: Jacek Kurnikowski / AKPA

Jurata to piękne nadmorskie miasteczko, które co może zaskakiwać, w 2021 r. świętuje swoje 90-lecie. Z tej okazji przygotowano specjalny koncert Ireny Santor oraz pokaz mody Doroty Goldpoint, projektantki mody znanej z ubierania m.in. Agaty Dudy, pierwszej damy RP. Kto jeszcze brylował na ściance? Zdjęcia znajdziesz poniżej!

Pokaz mody Doroty Goldpoint był jednym z kluczowych punktów obchodów 90-lecia istnienia Juraty, która od lat działa jak magnes na artystów spragnionych odpoczynku nad polskim morzem. Przyciąga ich pełen elegancji klimat miasteczka z willami i pensjonatami w stylu art déco, piaszczyste plaże i piękne wydmy.

Z okazji obchodów 90. lat istnienia kurortu, 24 lipca br. miał miejsce recital Tomasza Stockingera, który wystąpił w repertuarze z piosenkami z lat 20. i 30. minionego stulecia oraz koncert Ireny Santor, która wyśpiewała swój kultowy przebój “Już nie ma dzikich plaż”. Miłośnicy mody mogli za to podziwiać pokaz kolekcji Doroty Goldpoint, projektantki, która zasłynęła m.in. stylizacjami dla pierwszej damy, Agaty Dudy.

W pokazie wzięły udział ambasadorki projektu “The Inner Power” (“Wewnętrzna siła”), który ma na celu wspieranie dojrzałych kobiet i skonfrontowanie opinii publicznej z tematem przemijania. W projekcie wzięły udział m.in. Irena Santor, Grażyna Szapołowska i Beata Tadla. W Juracie gwiazdy chętnie wcielały się w role modelek prezentujących ubrania cenionej projektantki, by po chwili brylować na ściance zdjęciowej.

Sponsor Główny Wydarzenia – Bank Gospodarstwa Krajowego

Artykuł dostępny na stronie Plejada.pl