Koronacja Karola III. Polska para prezydencka wśród najlepiej ubranych

„The Telegraph” opublikował zdjęcia najlepiej ubranych osób podczas koronacji Karola III i królowej Camilli. W galerii znalazło się także zdjęcie polskiej pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Strój pary prezydenckiej na koronacji

W Opactwie Westminsterskim w Londynie odbyła się w sobotę ceremonia koronacji króla Wielkiej Brytanii Karola III i jego małżonki Camilli. W uroczystości wzięły udział głowy państw z całego świata. Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Uwagę mediów przykuł strój Pierwszej Damy.

Prezydent Andrzej Duda ubrany był w elegancki czarny garnitur. Natomiast Agata Duda miała gładką kremowo-żółtą sukienkę, płaszcz w tym samym kolorze oraz oryginalny kapelusz z wielkim kwiatem.

Dr Irena Kamińska-Radomska, specjalistka od savoir-vivre w rozmowie z Onetem powiedziała, że strój Pierwszej Damy był adekwatny do wydarzenia i nie można mu niczego zarzucić. Co prawda, nakrycie głowy tym razem nie było wymagane, jak miało to miejsce podczas ceremonii pogrzebowej królowej Elżbiety II, ale zdaniem ekspertki „ranga wydarzenia wymaga bardziej formalnego stroju, a kapelusz jest dopełnieniem stroju dziennego o charakterze formalnym”.

Andrzej Duda z małżonką na przyjęciu u Karola III

Wczoraj polska para prezydencka wzięła udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham. Prezydenta wraz z małżonką zaprosił król Karol III w związku z sobotnią koronacją. Agata Kornhauser-Duda postawiła wtedy na mocne kolory, wkładając szykowny kostium.

Więcej na stronie salon24.pl