90-te urodziny Juraty. Dorota Goldpoint: na tę okazję przygotowałam specjalnie uszytą kolekcję

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

– Od początku istnienia mojej marki, zawsze w swoich pokazach zapraszałam osoby publiczne, aktorki, dziennikarki, na nich prezentowałam swoją kolekcję, by pokazać, że moje ubrania są dla wszystkich kobiet, nie tylko dla tych szczupłych, zgrabnych o rozmiarze 36, ale dla każdej sylwetki. Dlatego też często w moich pokazach występował Ania Korcz, Joasia Kurowska i mnóstwo innych gwiazd- kobiety o kobiecych kształtach – mówiła w Polskim Radiu Dorota Goldpoint, projektantka, psycholog; Prezes Fundacji “Serce nie ma zmarszczek”. 

Po raz kolejny Jurata będzie obchodzi swoje urodziny wraz z modą z najwyższej półki. 90 lat tego nadmorskiego kurortu to okazja by zaprezentować piękno w czystej postaci. Jak ubierają się Polki? Projektantka mody: im dalej od dużych miast, tym odważniej

– Jurata jest kobietą. To już jest powód, żeby świętować te 90-te urodziny w sposób szczególny, bardzo kobiecy. Dlatego całe obchody będą składały się z takiej części modowej, którą rozpoczniemy całość obchodów, a następnie będzie część artystyczna, z udziałem Królowej Polskiej Piosenki- pani Ireny Santor – zdradziła Dorota Goldpoint.    

– Na tę okazję przygotowałam specjalnie uszytą kolekcję dla kobiet w różnym wieku, bo będą w tym pokazie będą uczestniczyły niezawodowe modelki, ale właśnie kobiety zwyczajne – podkreśliła projektantka.   

Jak dodała, w pokazie wezmą udział Grażyna Szapołowska razem ze swoją cudowną córka Kasią, ze swoją wnuczką Karoliną.

Mnóstwo ciekawych kobiet  i dużo wspaniałych emocji

– To są te osoby, które znamy z ekranu telewizyjnego, które lubimy, szanujemy. Będą też osoby, które tam są bardzo istotne, na tym rynku lokalnym, w pokazie weźmie udział pani dyrektor szkoły w Jastarni. (…) Na wybiegu będzie mnóstwo ciekawych kobiet, które od lat przyjeżdżają do Juraty, kochają to miejsce, mają tu swoje apartamenty, praktycznie Jurata jest ich drugim domem. Będzie dużo wspaniałych emocji, bo każda z pań intensywnie się przygotowuje. Będą też dzieciaczki, żeby pokazać, że mama z córką mogą się tak samo ubrać, wyglądać czarująco – zaznaczyła Goldpoint. 

Pokaz będzie składał się z trzech części.

– Chcemy opowiedzieć taką historię, jak spędzamy czas w Juracie. Zaczniemy od pokazu kolekcji plażowej (…), następnie po plaży odpoczywamy, wkładamy dresy, spędzamy czas na spacerach- będzie to kolekcja codzienna. A wieczorem wkładamy jedwabne suknie, piękne kapelusze i udajemy się na kolację do restauracji. Taką historię tego jak spędzamy czas pokażę poprzez stroje, które zwykle w Juracie wszyscy nosimy – podsumowała gość audycji.       

Artykuł jest dostępny na stronie polskieradio24.pl