Projekt społeczny STOP PRZEMOCY

Nazywam się Dorota Goldpoint, jestem projektantką mody, prezeską Fundacji „Serce nie ma zmarszczek”, kobietą oraz matką dwóch dorosłych synów w wieku poborowym, a od niemal roku żyję w poczuciu lęku i niepewności.

Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie w gruzach legł świat milionów kobiet, które zginęły, pochowały swoich bliskich, doświadczyły fizycznej i psychicznej przemocy, które żyją w niepewności jutra, które – nawet będąc z dala od działań wojennych – odczuwają fizyczny ból na myśl o przyszłości swojej i swoich bliskich.

Patrząc na cierpienie innych kobiet, w tym matek, rośnie we mnie obawa, czy pewnego dnia również moje dzieci nie znajdą się na froncie.

Jako Polka – przedstawicielka narodu, który przyjął ponad 9 milionów uchodźców z terenów objętych wojną,
jako matka – przedstawicielka wszystkich matek, żyjących w strachu o swoje dzieci,
jako artystka – odczuwająca więcej intuicją niż rozumem,
jako człowiek – bierny obserwator narastającej fali przemocy, nie tylko tej frontowej, ale też sąsiedzkiej, codziennej,

Mówię STOP PRZEMOCY i wojnie w Ukrainie!
Mówię STOP PRZEMOCY wobec kobiet i dzieci!
Mówię STOP PRZEMOCY poprzez wykluczanie kobiet z ważnych dziedzin życia!

Na fali mojego wewnętrznego sprzeciwu stworzyłam kolekcję dla armii pokoju – armii przeciw złu. Nazwałam ją STOP PRZEMOCY, aby w ramach modowego manifestu rozprzestrzeniła się poza wybiegiem i garderobami moich klientek. Charakter militarny kolekcji w ultrakobiecej, pełnej blasku odsłonie niech przypomina, że kobiece serce nie ma zmarszczek i jest zawsze gotowe do walki o pokój i spokój, o równowagę i sprawiedliwość, o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Do projektu pragnę zaangażować ambasadorki Fundacji „Serce nie ma zmarszczek” – aktorki, celebrytki, artystki – aby w swoich środowiskach niosły przesłanie STOP PRZEMOCY.

W ramach projektu społecznego STOP PRZEMOCY część dochodu ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazana na wsparcie kobiet doświadczających przemocy.