Dorota Goldpoint świętuje 90-lecie Juraty wyjątkowym pokazem mody z udziałem gwiazd

Fotografia: Jacek Kurnikowski / AKPA

Dorota Goldpoint urządziła pokaz na molo w Juracie!

Jurata jest jednym z najsłynniejszych polskich nadmorskich miast i właśnie w tym roku obchodzi 90-lecie istnienia jako kurortu. Z tej okazji 24 lipca na molo odbył się niezwykły pokaz mody zorganizowany przez Burmistrza Miasta Jastarni Pana Tyberiusza Narkowicza, Dorotę Goldpoint oraz Fundację “Serce nie ma zmarszczek”. Na ten dzień piękne molo zamieniło się w wybieg dla modelek, po którym dumnie kroczyły, prezentując kolekcjęDoroty Goldpoiny: Grażyna Szapołowska – ambasadorka projektu “The Inner Power”, a także inne gwiazdy oraz klientki zaprzyjaźnione z projektantką. Podziwiać mogliśmy m.in.: Katarzynę Jungowską, Karolinę Matej, Beatę Tadlę, Paulinę Koziejowską, Jolantę Borowiec, Annę Iberszer.

Podczas pierwszej części pokazu, obejrzeliśmy najnowszą kolekcję plażową Doroty Goldpoint: kostiumy kąpielowe, sukienki plażowe, tuniki i spódnice wykonane z jedwabno-bawełnianego batystu w unikatowy, autorski print “złote skarby morza”. Następnie modelki zaprezentowały codzienne ubrania, idealne na wakacje. W projektach dominują pomarańcz, turkus, żółć, czerwień i malina.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był uroczysty koncert gwiazd –  recital Tomasza Stockingera, który zabrał wszystkich w artystyczną podróż do początków istnienia Juraty piosenkami z lat 20-tych i 30-tych. Na scenie wystąpiła też Irena Santor, która wzruszyła zgromadzonych gości piosenką “Już nie ma dzikich plaż”, bowiem to dzięki tej piosence Jurata została rozsławiona i zdobyła tak ogromną popularność. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali w tangu Anna Iberszer oraz Piotr Woźniak. Dorota Goldpoint była wzruszona, że Irena Santor przerwała emeryturę specjalnie dla wydarzenia:

Jestem dumna i ogromnie wdzięczna Irenie, że mimo zakończonej kariery, zgodziła się wystąpić podczas tych obchodów. To dla mnie ogromny zaszczyt mieć wśród przyjaciół tak wspaniałą artystkę

Na obchodach nie zabrakło też śmietanki towarzyskiej, pokaz i koncert podziwiały m.in.: Agnieszka Dygant, Beata Ścibakówna, Magdalena Zawadzka, Anna Czartoryska – Niemczycka, Anna Nowak IbiszDorota mówiła:

Jestem w Juracie już 26 rok. Zakochałam się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia, w tych pięknych sosnach, w tym pięknym morzu, trochę zbuntowanym, takim trochę zimnym i w tym białym pasku, jakiego nie spotkałam nigdzie na świecie podczas moich podróży. To miejsce jest moim miejscem na Ziemi, które kocham myślę, że miłością wzajemną, ponieważ zawsze, gdy tu przyjeżdżam, nawet poza sezonem, świeci słońce, a ja mogę rozkoszować się spacerami brzegiem morza. Tutaj wychowały się moje dzieci, tutaj zostawiłam całą swoją młodość, wspomnienia i to wszystko, co piękne, a co wydarza się latem. Od początku istnienia mojej marki przygotowuję kolekcję na każdy sezon tutaj w Juracie. Jest to kolekcja specjalna, dedykowana tylko i wyłącznie Juracie i kobietom, które tutaj przyjeżdżają. Co roku pokazuję linę sportową, letnią, typowo nadmorską, promenadową, której towarzyszy biel i granat. A w tym roku specjalnie na jubileusz 90-lecia Juraty przygotowałam linię plażową, sukienki, spódnice, tuniki, kostiumy kąpielowe w print inspirowany właśnie morzem, który nazwałam “Złote skarby Bałtyku”

Honorowy gość wydarzenia, Irena Santor mówiła:

Dziękuję władzom miasta i osobiście Dorocie Goldpoint za zaproszenie na te przepiękne urodziny. Piękna Jurata obchodzi 90-lecie swoich urodzin. Tak się zastanawiam, czy my przypadkiem nie demonizujemy tego wieku. Między Bogiem a prawdą, co to w końcu jest 90 lat dla młodej kobiety!? Sama wiem po sobie, bom Juracie rówieśniczką. Przyjechałam tu dziś, by pięknej Juracie złożyć życzenia wszelkiej szczęśliwości do końca świata i jeden dzień dłużej, jak słusznie mówi Jerzy Owsiak

Zachwycona Beata Tadla dodała:

Jurata jest kobietą. Spędziłam niezwykły wieczór. Pełen kobiecości, oddechu, takiego głębokiego, który można tutaj wziąć, pełen kwiatów, zapachów, pięknych strojów i głębokich emocji, bo jednak spotkanie z Ireną Santor, zawsze jest dla mnie momentem cudownych emocji”

Sponsor Główny Wydarzenia – Bank Gospodarstwa Krajowego.

Artykuł dostępny jest na stronie przeambitni.pl