Stylistka Agaty Dudy komentuje odważne kreacje pierwszej damy. „Odsłania swoją kobiecość”

Agata Duda w ostatnim czasie gościła w Pałacu Prezydenckim dzieci i młodzież ze szkół. Dodatkowo pierwsza dama pojawiła się na koncercie jubileuszowym 75-lecia Mazowsza. Na wszystkich wystąpieniach uwagę przyciągały jej odważniejsze stylizacje. W rozmowie z Plejadą projektantka kreacji Dudy zdradza, skąd taka zmiana stylu u prezydentowej.

W rozmowie z Plejadą projektantka Dorota Goldpoint, która jest odpowiedzialna za stylizacje pierwszej damy, opowiada, co stoi za zmianą jej wizerunku

— Pani Agata ma wyczucie mody, ma takie poczucie, co by chciała zmienić, co by chciała wprowadzić nowego do image’u. Więc te zmiany są — mówi

Jak się okazuje, stylizacje Agaty Dudy są doceniane także na zachodzie

— Pani prezydentowa też została wyróżniona jako jedna z kilku pierwszych dam za to, że jej wizerunek jest bardzo spójny, nowoczesny, a jednocześnie bardzo mocno dyplomatyczny — zdradza

Więcej ciekawych artykułów przeczytasz na stronie głównej Onet.pl

Agata Kornhauser-Duda podczas oficjalnych uroczystości zawsze prezentuje się w idealnie skrojonych sukienkach i garsonkach. Wybiera zarówno stonowane, jak i bardziej wyraziste kolory ubrań. Od pewnego czasu styl pierwszej damy zaczął się zmieniać. Stawia na odważniejsze stylizacje pod względem kroju i koloru.

Dorota Goldpoint wyjawia nam, skąd wzięła się zauważalna zmiana stylu u Agaty Dudy.

— Kobieta zmienną jest. Oczywiście ta zmienność w przypadku dyplomacji musi być pod dużą kontrolą, ponieważ jak wiemy, protokół dyplomatyczny ma bardzo ścisłe zasady, więc my tych zasad musimy się słuchać. Natomiast w obrębie tych zasad jest jednak jakaś dowolność. Pani Agata Duda do tej pory wybierała stylizacje bardziej dopasowane, konserwatywne i dobrze się w nich czuła. Natomiast moda też się zmienia — mówi.

Pani Agata ma wyczucie mody, ma takie poczucie, co by chciała zmienić, co by chciała wprowadzić nowego do image’u. Więc te zmiany są. Zaczęły się pojawiać żakiety trochę oversize’owe. Te ramiona mamy od dłuższego czasu mocniejsze, bardziej zaznaczone. W tej chwili fasony, które przygotowujemy na najbliższe okazje, są już luźniejsze zdecydowanie od tych klasycznych, standardowych, które do tej pory szłyśmy — wyjawia.

W dalszej części rozmowy Dorota Goldpoint przyznaje, że styl Agaty Dudy zmienił się na przestrzeni lat.

— Jeśli chodzi o kolory, to tutaj pani prezydentowa zawsze lubiła kolory intensywne, różne odcienie różu, zieleni, bordo, czerwienie, śliwka. W tej chwili te stylizacje być może stały się bardziej modowe. To nie jest tylko jedna osoba, która tutaj tworzy te stylizacje. To jest zespół osób, oczywiście w ścisłej współpracy z panią prezydentową, która jest osobą otwartą na nowości, lubi nowe rzeczy, lubi eksperymentować, ale oczywiście cały czas te eksperymenty są w tych granicach, o których mówię, bo jednak nigdy nie zdarzyło jej się przekroczyć tych zasad. Ale słusznie pan zauważył, że ten styl jest nieco zmieniony — przyznaje.

Plejada zwróciła także uwagę na odmienioną fryzurę pierwszej damy. Projektantka przyznaje, że Duda jest w trakcie zapuszczania ich, co w przypadku osoby, która musi mieć ciągle idealnie ułożone włosy, jest trudne.

— Zmierzamy do boba. Natomiast proszę wziąć też pod uwagę, że pani prezydentowa czasami ma trzy, cztery spotkania w ciągu dnia, na których musi ta fryzura być idealna. To oczywiście wiąże się z tym, że są używane kosmetyki, które niestety oprócz tego, że utrwalają fryzurę, bardzo ją niszczą. Więc zapuszczanie włosów w sytuacji, kiedy one są tak nadwyrężone kosmetykami, jest dużym wyzwaniem. W tej chwili faktycznie udało się zapuścić te włosy i myślę, że sama też odczuwa taką satysfakcję, że to się w końcu udało. Natomiast one cały czas nam rosną, więc dajmy czas — mówi.

Agata Duda 5 grudnia pojawiła się na koncercie jubileuszowym 75-lecia Mazowsza. Tego dnia postawiła na odważniejszą stylizację. Swoją granatową sukienką z większym dekoltem przykuła uwagę wszystkich. Na jednym ze zdjęć pierwsza dama pokazała swoje nogi. Jak się okazuje, nie było to zamierzone.

Pani prezydentowa ma bardzo dobrą sylwetkę i wspaniałe proporcje. Jest wysoka, ma długie, szczupłe nogi. Na tym jubileuszu odsłania swoją kobiecość. Nie jest wskazane to w dyplomacji. Natomiast gdy są to spotkania np. bardziej rozrywkowe, to tutaj możemy sobie pozwolić na szczyptę kobiecości. Oczywiście, tak jak pan zauważył, tam odrobinę gdzieś ta noga została odsłonięta, ale oczywiście nie celowo. To po prostu zdjęcie takie jest, które to pokazuje — wyznaje.

— Każda kobieta lubi pokazywać swoje atuty, szczególnie gdy ma się taką sylwetkę. Natomiast w tym przypadku jednak priorytetem stają się niezłomne zasady dyplomacji, ale od czasu do czasu można odrobinę pójść dalej w tych fantazjach modowych. Natomiast cały czas mamy te zasady na pierwszym miejscu — dodała Dorota Goldpoint.

Stylizacje Agaty Dudy są doceniane także na zachodzie.

— W ubiegłym roku w Waszyngtonie odbyła się Gala „Diplomacy & Fashion” i tam zaprezentowałam jako jedyna z Polski projektantka repliki dwóch outfitów pani prezydentowej, które zostały bardzo wyróżnione na arenie międzynarodowej. Pani prezydentowa też została wyróżniona jako jedna z kilku pierwszych dam za to, że jej wizerunek jest bardzo spójny, nowoczesny, a jednocześnie bardzo mocno dyplomatyczny. Można powiedzieć, jest to sukces międzynarodowy Agaty Dudy i tego, jaki image tworzy. To jest warte podkreślenia, że nie tylko w Polsce interesujemy się tym, jak pierwsza dama wygląda, ale takie zainteresowanie jest też na poziomie międzynarodowym — zdradza stylistka.

 

Źródło: Onet Plejada, dostęp do artykułu: link