SUPERexpress| Polskie kreacje lśnią na festiwalu w Cannes. Światowe gwiazdy wybrały sukienki Doroty Goldpoint!

To wielki sukces polskiej projektantki Doroty Goldpoint. Kreacje z jej najnowszej kolekcji podziwia dziś cały świat. Bo to właśnie jej sukienki zagraniczne sławy wybrały, by błyszczeć na czerwonym dywanie festiwalu filmowego w Cannes. Zobaczcie, jak się prezentowały.

Trwa jedno z najważniejszych wydarzeń show-biznesowych na świecie. Na słynny festiwal filmowy w Cannes zjechały największe gwiazdy kina. Na otwarciu tego święta pojawiły się takie sławy jak Meryl Streep czy Jane Fonda, która zachwyciła wszystkich swoim wyglądem.

O uwagę światowych mediów walczą także polskie celebrytki. Na wydarzeniu pojawiła się m.in. Caroline Derpieński czy Natalia Janoszek.

Tymczasem prawdziwą furorę w Cannes zrobiła inna Polka – Dorota Goldpoint, projektantka, której efektowne sukienki lśnią na czerwonym dywanie.

 Jedna z czołowych agencji PR z Paryża, która widząc w Dubaju kolekcje, które szyję na tamtejszy rynek, zaproponowała, abym ubrała zagraniczne gwiazdy na czerwony dywan Festiwalu w Cannes oraz imprezy towarzyszące projekcjom filmów. To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie – powiedziała jakiś czas temu „Super Expressowi” Dorota Goldpoint, nie kryjąc swojej ekscytacji.

W ręce stylistów gwiazd, które zjechały do Cannes, trafiło aż 30 kreacji polskiej projektantki – zarówno z jej ostatniej kolekcji, jak uszytych specjalnie na festiwal.

Te gwiazdy wybrały kreacje Doroty Goldpoint

Jakaś była jej radość, gdy zobaczyła, że na czerwonym dywanie w jej kreacjach pojawiło się już kilka gwiazd. Pierwszą z nich jest francuska aktorka Léa Gorla, która promuje w Cannes film „Wild diamond”. O jej brzoskwiniowej kreacji z piórkami pisała już nawet zagraniczna prasa. Kolejna gwiazdą, która zadała szyku w projekcie polskiej kreatorki, jest Stefaniya Makarova – aktorka rosyjskiego pochodzenia, mieszkająca od lat w Nowym Jorku, znana z ról w takich filmach jak przebój „John Wick” z samym Keanu Reeves’em. Ona z kolei wybrała satynową, jaskrawo różową sukienkę, której falbany romantycznie powiewały na francuskim wietrze, dzięki czemu kreacja prezentowała się bardzo spektakularnie.

Jak mówiła „Super Expressowi” Dorota Goldpoint tuż przed festiwalem, najbardziej cieszyła się, że świat zobaczy jej stroje dedykowane na czerwony dywan i inne ważne wydarzenia. – To nie tylko festiwal filmowy, ale również festiwal mody. Bardzo się cieszę, że mogę wyjść ze swoimi projektami poza Polskę, nie tylko z praktycznymi strojami na każdą okazję, ale przede wszystkim z kreacjami dedykowanymi szczególnie na czerwone dywany, gdzie można pokusić się o więcej fantazji – powiedziała nam projektantka.

Prezentowany artykuł  opublikowany został na łamach SUPERexpressu.