Goldpoint Zone. Dorota Goldpoint otworzyła kawiarnię w Juracie

Po butiku przyszedł czas na kawiarnię

Znana projektantka mody, otworzyła swoją pierwszą kawiarnię w Juracie. Nie jest to jednak pierwszy projekt Doroty Goldpoint w tym miejscu markowany nazwiskiem projektantki, ponieważ po sąsiedzku znajduje się ekskluzywny showroom, otwarty kilka lat wcześniej, w którym klientki mogą podziwiać i zakupić kreacje z najnowszych kolekcji tej marki.

Goldpoint Zone, bo tak nazywa się nowy punkt na mapie gastronomicznej Juraty, zlokalizowany jest przy ul. Ratibora 27, nieopodal promenady prowadzącej od morza do molo, w ścisłym centrum skupiającym restauracje, butiki oraz galerię sztuki.

Goldpoint Zone „to miejsce o niepowtarzalnym klimacie i wystroju, stworzone z miłości do piękna i pasji tworzenia” – czytamy na oficjalnym profilu projektantki

Wystrój kawiarni nawiązuje do paryskich kafejek, którymi inspirowała się projektantka. Znajdziemy tu małe stoliki dekorowane storczykami, donice wypełnione kwiatami, wysokiej jakości eleganckie wyposażenie, a wszystko to w jasnych brawach bieli. Na ścianach wiszą fotografie ze specjalnej sesji ambasadorek projektu, a w tle słychać dobrą muzykę, przy której nie sposób się nie zrelaksować.

Prace aranżacyjne trwały kilka tygodni, a projektantka zadbała o każdy szczegół, dzięki czemu powstało miejsce eleganckie, z którego nie chce się wychodzić i jakiego jeszcze w Juracie nie było. Nie zabrakło także ogródka, gdzie można delektować się serwowanymi tu specjałami, na świeżym powietrzu.

W kawiarni możemy napić się aromatycznej kawy i znakomitego wina oraz posmakować pysznych deserów – zarówno klasycznych jak i z owocami sezonowymi, w tym także dietetycznych ciast. W karcie znajdziemy również przekąski, idealne na drugie śniadanie, lunch czy podwieczorek.

Wielkie otwarcie

Inauguracja działalności pierwszej kawiarni Doroty Goldpoint połączona była z z wernisażem zdjęć Marleny Bielińskiej do projektu „Wewnętrzna Moc” (org. „The Inner Power”), rozwijanego przez projektantkę oraz wernisażem książki autorstwa samej Doroty Goldpoint „Serce nie ma zmarszczek”.

Wydarzenie uświetnił występ skrzypaczki, Natalii Walewskiej – koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej.

Na uroczystym otwarciu pojawiło się wiele znanych i ważnych osób, m.in.  burmistrz Jastarni – Tyberiusz Narkowicz,  Anna Korcz, Beata Ścibakówna czy Alicja Węgorzewska.

Miejsce z myślą o kobietach

Goldpoint Zone to miejsce, które powstało z myślą o kobietach, jako kontynuacja szerszego projektu Doroty Goldpoint o nazwie „The Inner Power”

Wewnętrzna moc „jest hołdem złożonym dojrzałości, którego celem jest nadanie znaczenia dojrzałym kobietom, które z wiekiem stają się transparentne dla mężczyzn i otoczenia, w którym funkcjonują”. Projekt ma pokazać, że dojrzałość to atut, a moc kobiety dojrzałej płynie z jej wnętrza, ze spokoju, równowagi, doświadczenia i wiedzy.

Ambasadorkami projektu są: Grażyna Szapołowska, Alicja Węgorzewska, Katarzyna Grochola, Anna Korcz, Joanna Kurowska, Katarzyna Żak, Jolanta Fraszyńska, Agata Młynarska, a „Honorową Bohaterką” – Irena Santor.

Pełny artykuł na stronie twojajurata.pl