Menu Zamknij

Pokaz kolekcji Doroty Goldpoint podczas 11 edycji International Fashion Week Dubai 2021

Marka Dorota Goldpoint wzięła udział w kolejnej 11 edycji International Fashion Week Dubai 2021.

Zaprezentowaliśmy kolekcję sukni wieczorowych oraz bogato zdobionych i wielobarwnych abai.

Oryginalnośćkolekcji polagała na tym, że do każdej sukni zaprojektowana została w komplecie abaja, czyli wierzchnie okrycie noszone przez kobiety w krajach arabskich.

Inspirowana kolorami Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kolekcja zawiera piękne, żywe i soczyste kolory: żółty, pomarańczowy, amarantowy, szmaragdowy, czerwony, turkusowy, biały, czarny i złoty. 

Suknie i abaje uszyte zostały wyłącznie z naturalnych i szlachetnych materiałów – 100% jedwabiu: żakardu, satyny, organzy, szyfonu i koronki. Kolekcja przygotowana została w hołdzie dla tradycji i religii, z poszanowaniem wymagań arabskich kobiet oraz uwzględnia ich upodobania do koloru i pięknych drogocennych zdobień.

Kolekcja abai zachwyciła zgromadzonych Gości, którzy docenili piękne, szlachetne tkaniny, żywe kolory i oryginalne zdobienia abai. 

Intensywne kolory w połączeniu z kamieniami Swarovskiego i piórami oraz majestatycznie kroczące modelki w rytm piosenki Niny Simone “Feeling Good” sprawiły, że był to najlepszy pokaz tego wieczoru.

Wyjście poza schemat europejskich fasonów i zaprojektowanie narodowych strojów arabskich, widzianych okiem Polki zostały nagrodzone wyróżnieniem kapituły International Fashion Week Dubai – “Best European Abaya Designer 2021”.